Mirjam Hermans kindercoach logopedist

Mirjam Hermans, (kinder)coach en logopedist

De combinatie van het werken als (kinder)coach en logopedist zie ik als een waardevolle aanvulling in mijn werk. Hierdoor heb ik de mogelijkheid en ervaring om kinderen vanuit een breed perspectief te kunnen begeleiden.
Het samenwerken met ouders vind ik daarbij  belangrijk en waardevol, om samen tot een goede begeleiding van het kind te komen.
Het werken met kinderen geeft mij plezier en voldoening, vanwege het spontane en ongedwongen karakter van kinderen. Het aanpassen aan de beleefwereld van het kind vind ik daarbij een mooie en leuke uitdaging; ik kan ‘kind met het kind zijn’. 

Bij de logopedische coaching kan ik zowel mijn logopedische kennis en ervaring als ook mijn coachingservaring goed combineren, waardoor we samen naar je hulpvraag kijken en onderzoeken en oefenen wat hierbij helpend voor jou is.


Werkervaring

Sinds 2008 heb ik een aantal jaren als logopedist in verschillende logopediepraktijken gewerkt, waar ik zowel kinderen, jongeren als volwassen heb begeleid op het gebied van persoonlijke communicatie, stem, spraak, taal, ademhaling en eten/drinken.
In  2016 heb ik de overstap gemaakt naar het werken als logopedist met kinderen met taalontwikkelingsstoornissen (TOS). Bij Koninklijke Kentalis werk ik sindsdien met kinderen van verschillende leeftijden met een taalontwikkelingsstoornis; voorheen op de vroegbehandeling (0-5 jaar), nu bij de afdeling ‘Behandeling Cliënt en Systeem’, waarbij we vanuit een multi-disciplinair team kinderen (5-18 jaar) en hun directe omgeving mogen begeleiden en adviseren, zowel individueel als gericht op het ‘systeem’ (de directe omgeving van het kind).
Daarnaast ben ik in 2016, na een jaar opleiding tot kindercoach bij BGL & Partners, mijn eigen kindercoachpraktijk gestart.
Gaandeweg merkte ik dat ik naast de kindercoaching ook regelmatig te maken kreeg met het begeleiden van de ouders rondom de hulpvraag van hun kind en of hun gezin (coaching voor ouders), maar ook voor volwassenen in hun eigen ontwikkelingsproces. Inmiddels heb ik hiervoor diverse nascholingen en workshops gevolgd om ouders en volwassenen te kunnen ondersteunen en coachen.
Ook jongeren hebben regelmatig behoefte aan een stukje ondersteuning en begeleiding in hun ontwikkeling, zelfstandigheid, toekomstbeeld en/of hun eigen welzijn (jongerencoaching), dat is waarom ik inmiddels de specialisatie tot jongerencoach heb gevolgd, eveneens bij BGL & Partners.
En daarnaast kreeg ik ook vaker een verzoek voor logopedische behandeling voor zowel kinderen, jongeren en volwassenen (logopedische coaching).
Dit alles heb ik samen kunnen voegen in mijn coachpraktijk:

Vlinderpracht Coaching
Praktijk voor kindercoaching, jongerencoaching, coaching voor ouders en logopedische coaching


Opleidingen/diploma’s

Als coach begeleid ik kinderen van alle leeftijden, ondersteun ook regelmatig ouders en daardoor ben ik regelmatig betrokken bij het hele gezin.
Door diverse nascholingen over systemisch werken, samenwerking met ouders en begeleiding van volwassenen, kan ik dat ik steeds vaker ook ouders/volwassenen kan en mag begeleiden in hun ontwikkelingsproces.

Nascholingscursussen/workshops mbt coaching
  • coachende vaardigheden
  • interactieve coachende begeleiding
  • samenwerking met ouders
  • systemisch werken
  • progressiegericht werken / mindset
  • sensorische informatieverwerking – Anders Kijken naar Kinderen
  • executieve functies bij jonge kinderen
  • introductiecursus Floor Play
  • workshop Trauma en gehechtheid, lichaamsgerichte traumatherapie   
  • kom in je kracht / Freriks Methode – methode voor bewustwording en zelfontwikkeling
  • workshops Walking in Your Shoes
  • workshops Familieopstellingen  
Enkele nascholingscursussen m.b.t. logopedie
  • communicatieve taaltherapie
  • fonologische stoornissen
  • stotteren / jonge stotterende kinderen
  • logopedie en Downsyndroom
  • eet- en drinkproblemen bij zuigelingen en kinderen
  • sensorische informatieverwerking – Anders Kijken naar Kinderen
  • Denk Stimulerende Gespreksmethodiek (DGM)
  • diverse nascholing mbt Taalontwikkelingsstoornissen (TOS)
  • Nederlands met Gebaren (NmG) en Nederlandse GebarenTaal (NGT-basis)

Via cursussen en workshops blijf ik mij continue ontwikkelen om een zo optimaal mogelijke begeleiding te kunnen bieden. Tevens volg ik zelf regelmatig persoonlijke coachingssessies en neem deel aan (energetische) intervisiegroepjes, gericht op het kritisch en realistisch naar mijzelf blijven kijken en mijzelf mogen en kunnen blijven ontwikkelen als coach en als persoon.

Mirjam Hermans kindercoach logopedist


Lees verder